Konya,Türkiye
0 553 947 82 68
info@sharkaviation.com.tr

Drone Eğitim Başvurusu

SHARK AKADEMİ

Çok istediğiniz ama
her zaman ertelediğiniz iha eğitiminin zamanı geldi…

Kağıt üzerinde değil, kumanda ile iha kullananların tercih ettiği akademide yer almanızın zamanı geldi. Medyada görüp ilginizi ve beğeninizi kazanan iha pilotları gibi olmak ulaşılmaz değil.

ŞİMDİ KEŞFET

Shark Havacılık olarak teknolojik yenilikleri çiftçilerimizin günlük işlerine entegre etme hedefimizi sürdürürken, tüm paydaşlarımızla yakın ilişkiler kuruyor, uzman eğitmen kadromuzla çiftçilerimizin tüm operasyon süreçlerinde yanlarında oluyoruz.

Shark Havacılık aday öğrencilere İHA-1 ve İHA-2 sınıfı hava aracı için pilot eğitimleri sağlar. Bu eğitimler, Türk Sivil Havacılık otoriteleri tarafından belirlenen standartlara ve gerekliliklere uygun olarak organize edilir.
Teorik eğitimler Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen SHT-IHA talimatına göre genel başlıklarla aşağıdaki konuları içermektedir. Bahsi geçen konular talimata uygun şekilde teorik eğitimde katılımcılara aktarılmaktadır.

·       Temel İHA-ve İHA-2 sınıfı hava aracı bilgisi
·       Uçuş güvenliği prensipleri ve prosedürleri
·       Uçuş kontrol sistemlerinin anlaşılması ve kullanılması
·       Acil durum prosedürleri ve müdahale eğitimleri
·       Uçuş görev planlaması ve raporlama vb.

(Diğer konu başlıkları SHT-IHA talimatında belirtilmektedir.)
Eğitimler Shark Havacılık tarafından organize edilen, SHGM tarafından yetkilendirilmiş, teorik eğitim yetkisi vermeye haiz uçuş okulları ve yetkili İHA pilotu yetiştirme kursları tarafından online platformlarda düzenlenmektedir.
Shark Havacılık, gerçekleşen eğitimlere öğrencilerin eksiksiz katılımını destekler, eksik saatleri kalmamasına özen göstermeleri için yardımcı olur, eğitimde pekiştiremedikleri ve sonrasında sormak istedikleri teorik bilgileri tekrarlamaları için iletişimin devamlılığını sağlar.